Czy ubrania mogą niszczyć naszą planetę ?Spotkanie z                                                                   rodzicami

20.03.24

Wspaniali rodzice naszych przedszkolaków coraz częściej odwiedzają nasze przedszkole, aby podzielić się z dziećmi swoimi pasjami, zawodem, zainteresowaniami. Dzisiaj odbyło się kolejne taki spotkanie z Panią Ewą Łukiewską. Pani Ewa podzieliła się swoją wiedzą na temat recyklingu. Była to doskonała okazja dla naszych dzieci, aby dowiedzieć się więcej na temat znaczenia recyklingu dla naszej planety oraz jak możemy wszyscy wspólnie przyczynić się do ochrony środowiska. Najciekawszą i najcenniejszą informacją dla dzieci była wiadomość ,że do produkcji jednej bluzki bawełnianej potrzeba aż 100 litrów wody !Szanujmy ubrania i wspólnie DBAJMY O NASZĄ PLANETĘ !!

Przy okazji porozmawialiśmy na temat tradycji topienia Marzanny. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że lepiej wykonać ją z materiałów nadających się do recyklingu i po pożegnaniu zimy ponownie je wykorzystać. Tak też zrobiliśmy!