Poradniki

W trosce o rozwój i dobre samopoczucie Państwa dziecka przygotowaliśmy serię poradników, która porusza często zadawane przez rodziców pytania.

przeglądaj

Dla rodziców

W świecie Leluków chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem.  Poradniki zostały opracowane przez naszą kadrę w oparciu o wypróbowane metody działania. Zapraszamy do zapoznania się z artykułami.

Pozytywna dyscyplina - co to takiego?

Współczesne, negatywne znaczenie słowa dyscyplina, czyli posłuszeństwo, posłuch, subordynacja, nie opowiada się za oryginalnym znaczeniem. Dyscyplina bowiem pochodzi od łacińskiego terminu „disciplina” i oznacza „nauczanie”, „uczenie się”. 

Bunt czterolatka

Dziecko w  wieku przedszkolnym nie udaje swoich emocji i ich nie ukrywa, jest bardzo ekspresyjne, a jego emocje często zaskakują nie tylko nas, ale również jego samego. 4-latek często porównywany jest do wchodzącego w dorosłe życie nastolatka. Jest to moment, w którym już dużo rozumie i silnie rozwija się u niego sfera emocjonalna

Efektywne i nieefektywne sposoby motywowania dzieci do nauki

stnieje wiele sposobów zachęcania dzieci do nauki. Każdy z nich ma jakieś wady i zalety oraz przeważnie wymaga dużego zaangażowania nauczyciela. Sporym problemem jest niski poziom dziecięcej motywacji do nauki. 

Programy telewizyjne i ich wpływ na zachowania agresywne dzieci

W dzisiejszych czasach telewizja u większości ludzi pełni ważną rolę. Przeznaczona jest ona dla ludzi w każdym wieku i każdy może znaleźć w niej coś dla siebie. 

Nadmiar aktywności dodatkowych - czyli jak nie przeładować dziecka zajęciami

Ciekawość wynikająca z chęci poznania i odkrywania otaczającego nas świata przez dzieci, jest czymś zupełnie naturalnym.

Motywacja dziecka drogą do sukcesu

Motywacja już od najmłodszych lat ukierunkowuje na osiągnięcie określonych wyników, dlatego jest istotnym elementem wychowania młodych ludzi. zęsto rodzice, wychowawcy nieświadomie popełniają masę błędów.

Dlaczego chore dziecko powinno zostać w domu?

Rodzice często stają przed dylematem, co zrobić z chorym dzieckiem, czy powinno ono zostać w domu czy można je przyprowadzić do przedszkola.

Co jest potrzebne dziecku w przedszkolu?

Tutaj zamieściliśmy listę niezbędnych rzeczy których Twoje dziecko będzie potrzebować w przedszkolu. Zachęcamy do zapoznania się z czeklistą.

Czuję się bezpieczny, bo jestem samodzielny!

Jednym z ważniejszych zadań najpierw rodziców a potem rodziców i przedszkola jest rozwijanie samodzielności u dziecka na różnych płaszczyznach.

Dlaczego warto posłać dziecko do przedszkola?

Temu pytaniu towarzyszą czasami lęk i obawa, czy dziecko sobie poradzi w nowym środowisku, jak będzie funkcjonować w grupie, a może jeszcze jest zbyt małe. 

Dojrzałość szkolna Twojego dziecka.

Edukacja przedszkolna jest pierwszym etapem w życiu dziecka związanym z dłuższą rozłąką z rodzicami.  Trudniejszym etapem jest przejście z przedszkola do szkoły. 

Jak radzić sobie z małym uparciuchem?

Prawie każdy maluch w większym lub mniejszym stopniu przechodzi w swoim okresie rozwoju wiek buntu i upartości.  Co mogą zrobić rodzice?

Kłamstwo czy bujna wyobraźnia?

Rozwój moralny polega na uwewnętrznieniu reguł i norm moralnych. Dziecko musi poznać i zrozumieć zasady panujące w grupie społecznej, do której należy. 

Współpraca nauczyciela z rodzicami a adaptacja dziecka

Pierwsze dni dziecka w przedszkolu są dla niego mogą być dosyć ciężkie. Nowe miejsce, nowa sala, nowi ludzie…

Moje dziecko bije

Realizując jakieś zadanie, zawsze zmierzamy do postawionego sobie celu. Często jednak napotykamy różne przeszkody, co uniemożliwia osiągnięcie dalszego lub bliższego celu…

Motywacja dziecka drogą do sukcesu

Motywacja już od najmłodszych lat ukierunkowuje na osiągnięcie określonych wyników, dlatego jest istotnym elementem wychowania młodych ludzi.

Rozwój dziecka czteroletniego

Dziecko w  wieku przedszkolnym nie udaje swoich emocji i ich nie ukrywa, jest bardzo ekspresyjne, a jego emocje często zaskakują nie tylko nas, ale również jego samego..

Dziecko w świecie integracji sensorycznej

W dzisiejszych czasach, kiedy ze wszystkich stron jesteśmy bombardowani różnymi bodźcami (ekrany, telefony, głośniki, ogromne reklamy, tablety) i gdy często…

Kiedy szukać pomocy u specjalisty?

Już od niemowlęcia rodzice zadają sobie i innym rodzicom pytania, kiedy ich dziecko zaczęło wodzić wzrokiem za zabawką? Kiedy zaczęło raczkować? Ile…

Brzydkie słowa w ustach dziecka. Jak reagować?

Na początku należy zastanowić się czym dla nas są owe „brzydkie słowa”. Czy myślimy tu tylko o przekleństwach, czy może naszą dezaprobatę wywołują już słowa…

Kompetencje społeczno – emocjonalne, jako podstawa harmonijnego rozwoju dziecka

Harmonijny rozwój dziecka jest jednym…

Moda na wodę – Dlaczego prawidłowe nawodnienie jest kluczowe dla Przedszkolaków.

Woda jest fundamentem życia, a jej spożycie odgrywa kluczową rolę w zachowaniu zdrowia o dobrej kondycji fizycznej dzieci w wieku…

Wspólne przeżycia podczas Głośnego Czytania w Przedszkolu- budowanie więzi między rodzicami a dziećmi

Czytanie dla dzieci to nie tylko aktywność, która wspiera rozwój…

Bezpieczne Korzystanie z Internetu przez Dzieci w Przedszkolu

W dzisiejszym cyfrowym świecie Internet stał się częścią życia nie tylko dla dorosłych, ale także dla najmłodszych członków naszych rodzin. Chociaż Internet oferuje wiele możliwości edukacyjnych i rozrywkowych…

Jak pomóc przedszkolakowi radzić sobie z własną złością

Złość –  jest to naturalna reakcja na stresujące czy nieprzyjemne sytuacje. Na początku złość może być użyteczna jako mechanizm…

Odwiedź nas

Przedszkole mieści się w magicznym, bajkowym miejscu pośród drzew i zieleni, w pobliżu centrum miasta. Graniczy z lasem miejskim, parkami okalającymi Starówkę i jej zabytki. Za oknem rozciąga się malowniczy widok na jezioro Długie. Przedszkole dysponuje nowoczesnym wyposażeniem, starannie dobranym do poszczególnych grup wiekowych, służącym dziecięcemu rozwojowi. Do dyspozycji dzieci są 4 sale zajęć z łazienkami, sala gimnastyczna oraz pokój do indywidualnej pracy z dzieckiem.