Poradniki

W trosce o rozwój i dobre samopoczucie Państwa dziecka przygotowaliśmy serię poradników, która porusza często zadawane przez rodziców pytania.

przeglądaj

Dla rodziców

W świecie Leluków chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem.  Poradniki zostały opracowane przez naszą kadrę w oparciu o wypróbowane metody działania. Zapraszamy do zapoznania się z artykułami.

Dlaczego chore dziecko powinno zostać w domu?

Rodzice często stają przed dylematem, co zrobić z chorym dzieckiem, czy powinno ono zostać w domu czy można je przyprowadzić do przedszkola.

Co jest potrzebne dziecku w przedszkolu?

Tutaj zamieściliśmy listę niezbędnych rzeczy których Twoje dziecko będzie potrzebowaćw przedszkolu. Zachęcamy do zapoznania się z czek listą.

Czuję się bezpieczny, bo jestem samodzielny!

Jednym z ważniejszych zadań najpierw rodziców a potem rodziców i przedszkola jest rozwijanie samodzielności u dziecka na różnych płaszczyznach.

Dlaczego warto posłać dziecko do przedszkola?

Temu pytaniu towarzyszą czasami lęk i obawa, czy dziecko sobie poradzi w nowym środowisku, jak będzie funkcjonować w grupie, a może jeszcze jest zbyt małe. 

Dojrzałość szkolna Twojego dziecka.

Edukacja przedszkolna jest pierwszym etapem w życiu dziecka związanym z dłuższą rozłąką z rodzicami.  Trudniejszym etapem jest przejście z przedszkola do szkoły. 

Jak radzić sobie z małym uparciuchem?

Prawie każdy maluch w większym lub mniejszym stopniu przechodzi w swoim okresie rozwoju wiek buntu i upartości.  Co mogą zrobić rodzice?

Kłamstwo czy bujna wyobraźnia?

Rozwój moralny polega na uwewnętrznieniu reguł i norm moralnych. Dziecko musi poznać i zrozumieć zasady panujące w grupie społecznej, do której należy. 

Motywacja dziecka drogą do sukcesu

Motywacja już od najmłodszych lat ukierunkowuje na osiągnięcie określonych wyników, dlatego jest istotnym elementem wychowania młodych ludzi.

Rozwój dziecka czteroletniego

Dziecko w  wieku przedszkolnym nie udaje swoich emocji i ich nie ukrywa, jest bardzo ekspresyjne, a jego emocje często zaskakują nie tylko nas, ale również jego samego..

Odwiedź nas

Przedszkole mieści się w magicznym, bajkowym miejscu pośród drzew i zieleni, w pobliżu centrum miasta. Graniczy z lasem miejskim, parkami okalającymi Starówkę i jej zabytki. Za oknem rozciąga się malowniczy widok na jezioro Długie. Przedszkole dysponuje nowoczesnym wyposażeniem, starannie dobranym do poszczególnych grup wiekowych, służącym dziecięcemu rozwojowi. Do dyspozycji dzieci są 4 sale zajęć z łazienkami, sala gimnastyczna oraz pokój do indywidualnej pracy z dzieckiem.

Zapraszamy do Magicznej Krainy Leluków.
Przedszkole Niepubliczne Leluki
ul. Artyleryjska 1B, Olsztyn
+48 503 748 880

Pobierz kartę zgłoszenia dziecka
Zapoznaj się ze Statutem Przedszkola