Plan dnia w przedszkolu

Sprawdź jak wygląda ramowy plan dnia w przedszkolu Leluki.

przeglądaj

Ramowy rozkład dnia

Dzieci uczą się najlepiej tego, czego doświadczają wszystkimi zmysłami, należy więc je odpowiednio stymulować. W Lelukach nasi podopieczni mają zapewniony odpowiedni czas na zabawę i naukę. W atmosferze radosnej zabawy oferujemy naszym maluchom interesujące i atrakcyjne zajęcia oraz zabawy w przedszkolu i poza jego budynkiem, traktując świat jako źródło wiedzy, zdobywania nowych doświadczeń i umiejętności.

Godziny 7:00 - 8.10

Schodzenie się dzieci, zabawy według zainteresowań dzieci, zabawy i gry dydaktyczne, tematyczne, konstrukcyjne itp. Praca indywidualna i w małych zespołach (wg indywidualnych programów pracy oraz potrzeb dzieci).

Godziny 8.10 - 8.30

Zabawy ruchowe, zabawy integracyjne, ćwiczenia poranne. Czynności higieniczne.

Godziny 8.30 - 9.00

Śniadanie. Czynności higieniczne.

Godziny 9.00 - 11.40

Tworzenie przez nauczycieli sytuacji edukacyjnych z zakresu wychowania zdrowotnego, moralno-społecznego, umysłowego i estetycznego. Poczęstunek – owoc, warzywo do chrupania. Wycieczki i spacery (obserwacje przyrodnicze, prace porządkowe itp.). Zabawy i gry ruchowe na powietrzu (w zależności od warunków atmosferycznych).

Godziny 11.40 - 12.00

Zabawy integracyjne. Czynności higieniczne.

Godziny 12.00 -12.40

Obiad: zupa i deser. Czynności higieniczne.

Godziny 12.40 - 14.10

Odpoczynek, słuchanie muzyki relaksacyjnej oraz utworów literackich i muzycznych. Zajęcia zorganizowane przez nauczyciela oraz wynikające z inicjatywy dzieci. Gry i zabawy swobodne w sali i w ogrodzie (dzieci starsze, nieśpiące). Praca indywidualna i w małych zespołach wg potrzeb dzieci.

Godziny 14.30 - 15.00

Obiad – II danie. Czynności higieniczne.

Godziny 15.00 -17.30

Zabawy swobodne wg zainteresowań dzieci. Praca indywidualna z dzieckiem lub w małych zespołach. Podsumowanie wydarzeń dnia. Gry i dowolne zabawy ruchowe na powietrzu (w zależności od warunków atmosferycznych.

Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w Krainie Leluków

W dziale aktualności regularnie zamieszczamy fotorelacje z organizowanych zajęć, spotkań edukacyjnych i imprez. Serdecznie zapraszamy do naszej galerii aktualności!

Odwiedź nas

Przedszkole mieści się w magicznym, bajkowym miejscu pośród drzew i zieleni, w pobliżu centrum miasta. Graniczy z lasem miejskim, parkami okalającymi Starówkę i jej zabytki. Za oknem rozciąga się malowniczy widok na jezioro Długie. Przedszkole dysponuje nowoczesnym wyposażeniem, starannie dobranym do poszczególnych grup wiekowych, służącym dziecięcemu rozwojowi. Do dyspozycji dzieci są 4 sale zajęć z łazienkami, sala gimnastyczna oraz pokój do indywidualnej pracy z dzieckiem.

Zapraszamy do Magicznej Krainy Leluków.
Przedszkole Niepubliczne Leluki
ul. Artyleryjska 1B, Olsztyn
+48 503 748 880

Pobierz kartę zgłoszenia dziecka
Zapoznaj się ze Statutem Przedszkola