Kraina Leluków

Mówią, że to niemożliwe, że takie stworki nie istnieją! Dzieci, które je widziały są gotowe przysięgać na tęczę, że jest inaczej. Leluki podobno przybyły do nas z odległej planety, żeby uczyć jak kochać przyrodę i innych ludzi. Pomagają zrozumieć i badać wszystkie ciekawe zjawiska. Poza tym uwielbiają dokazywać i urządzać zawody w najgłośniejsze kichnięcie. Każdy z nich siada w swojej starej dziupli i kicha na cały las…

przeglądaj

O przedszkolu

Przedszkole mieści się w magicznym, bajkowym miejscu pośród drzew i zieleni, w pobliżu centrum miasta. Graniczy z lasem miejskim, parkami okalającymi Starówkę i jej zabytki. Za oknem rozciąga się malowniczy widok na jezioro Długie. W trakcie pieszych spacerów dzieci mogą obserwować z bliska faunę i florę oraz uczyć się od najmłodszych lat harmonijnego współżycia człowieka przyrodą. Przedszkole dysponuje nowoczesnym wyposażeniem, starannie dobranym do poszczególnych grup wiekowych, służącym dziecięcemu rozwojowi. Do dyspozycji dzieci są 4 sale zajęć z łazienkami, sala gimnastyczna oraz pokój do indywidualnej pracy z dzieckiem.

Bezpieczeństwo i zabawa

Przed budynkiem znajduje się nowoczesny plac zabaw, ze specjalną nawierzchnią bezpieczną, zaprojektowany przez specjalistów zgodnie z wymaganymi normami dotyczącymi bezpieczeństwa. Wszystkie urządzenia posiadają odpowiednie normy, certyfikaty, a także cieszą, uczą i bawią naszych najmłodszych. Obok placu z urządzeniami do zabaw znajduje się trawiaste miejsce do gier i zabaw ruchowych rozwijających sprawność ruchową dziecka.

ZAPISY

Zapewnij swojemu dziecku najlepszy start!

Dołącz do nas i pokaż swojej pociesze, jak wspaniałe może być odkrywanie świata. Wszak odkrywać to znaczy widzieć to samo, co wszyscy i myśleć, jak nikt dotąd nie myślał. 

Bliskość przyrody

Z myślą o rozwijaniu postawy małego badacza i odkrywcy obok przedszkola powstało magiczne miejsce „Laboratorium przyrodnicze pod chmurką”. Swobodna zabawa daje tutaj nieograniczone możliwości. Dzieci rozwijają fantazję, spostrzeżenia i rozbudzają ciekawość świata. Poznają przyrodę wszystkimi zmysłami, obserwują życie ptaków, ślimaków motyli i mrówek. Sadzą i pielęgnują kwiaty, zioła. Obserwują ich rozwój, a następnie dokumentują swoje obserwacje. Znajdują się tam takie stanowiska jak: mini arboretum, „Laboratorium pod chmurką”, „Ptasie rewiry”, „Ścieżka zmysłów” (ogródek ziołowy, a w nim zioła, które dzieci pielęgnują a następnie wykorzystują do wzbogacenia smaku potraw), „Lapidarium, czyli życie zapisane w kamieniu” oraz stanowisko paleontologiczne.

Dlaczego my?

Leluki to fascynujący świat, do którego Państwa pociechy śpieszą z radością i wyczekiwaniem na kolejną przygodę. To magiczne miejsce uczenia się dziecka i wspierania jego indywidualnego rozwoju w atmosferze radosnej zabawy. Stawiamy na rozwój indywidualnych zainteresowań i talentów dziecka. Naszym wspólnym celem jest wychowanie twórczego, optymistycznego i ciekawego świata człowieka. Pragniemy, aby nasze dzieci były wrażliwe, tolerancyjne i odpowiedzialne za swoje działania. Chcemy, wspólnie z rodzicami, budować ich poczucie własnej wartości i pewności siebie. Leluki to fascynujący świat przygód, gdzie dzieci traktowane są jak badacze i odkrywcy samodzielnie poznający świat w atmosferze radosnego przeżywania dzieciństwa. Nauczyciel jest osobą towarzyszącą dziecku i przewodnikiem w tej fascynującej podróży.

Wirtualny spacer

Przedszkole Leluki to wyjątkowe miejsce. Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć całe przedszkole oraz okolicę w panoramicznej wycieczce po Magicznej Krainie Leluków. Miłej podróży!

Odwiedź nas

Przedszkole mieści się w magicznym, bajkowym miejscu pośród drzew i zieleni, w pobliżu centrum miasta. Graniczy z lasem miejskim, parkami okalającymi Starówkę i jej zabytki. Za oknem rozciąga się malowniczy widok na jezioro Długie. Przedszkole dysponuje nowoczesnym wyposażeniem, starannie dobranym do poszczególnych grup wiekowych, służącym dziecięcemu rozwojowi. Do dyspozycji dzieci są 4 sale zajęć z łazienkami, sala gimnastyczna oraz pokój do indywidualnej pracy z dzieckiem.

Bogaty program

Gwarantujemy poczucie bezpieczeństwa, tworząc przyjazną atmosferę i ćwicząc jednocześnie umiejętności życiowe. Chcemy, aby przedszkole wyposażyło dzieci w umiejętności, które potrzebne są we współczesnym świecie. Planujemy ciekawe zajęcia nie zapominając o pozostawieniu czasu na swobodną zabawę dziecka. Na miarę możliwości i potrzeb dziecka organizujemy wycieczki i spacery, które stają się okazją do zdobycia nowej wiedzy i doświadczeń. Park, las, ogród, muzeum, sklep, targ i dom stają się najlepszymi szkołami życia. Starannie zaplanowaliśmy otoczenie biorąc pod uwagę potrzeby dzieci, bezpieczeństwo i funkcjonalność.

ZAPISY

Zapewnij swojemu dziecku najlepszy start!

Dołącz do nas i pokaż swojej pociesze, jak wspaniałe może być odkrywanie świata. Wszak odkrywać to znaczy widzieć to samo, co wszyscy i myśleć, jak nikt dotąd nie myślał.