Dzień Kropki

14-15.09.2022r.

„Międzynarodowy Dzień Kropki” obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Leluki Turkusowe Dzień Kropki obchodziły aż dwa dni! Był to czas zabawy wypełniony kolorowymi kropkami.

Pierwszego dnia rozpoczęliśmy zabawę od pogoni za kolorowymi kropkami, używając do tego naszego przyjaciela GeniBota. Dzieci ustalały drogę, jaką ma pokonać robot i programowały go odpowiednimi kartami. Następną częścią zabawy było dopasowanie wylosowanego koloru kubeczka na odpowiednią kolorową kropkę. Przy tych zadaniach zadaniach utrwalaliśmy orientację w przestrzeni, znajomość kolorów i kształtowaliśmy myślenie matematyczne oraz logiczne.

Następnego dnia dzieci obejrzały film edukacyjny pt. „The dot”. Wówczas Leluki poznały znaczenie Dnia Kropki. Dostrzegliśmy również kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce,  bombkę choinkową, kolorową kulę czy piłkę. Przedszkolaki mogły także wykazać się podczas twórczego tworzenia pracy plastycznej. Zadaniem dzieci było dokończenie rysunku, który składał się z samych kropek. Kropeczki pojawiły się nawet na niektórych buźkach. 😉