Światowy Dzień Wody 

22.03.2023r.

22 marca dzieci w naszym przedszkolu obchodziły Światowy Dzień Wody. Dzień wody jest to święto celebrowane corocznie na całym świecie w celu uświadomienia jak wielką rolę odgrywa woda w życiu każdego człowieka, zwierząt, roślin i jak duże zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.

Przedszkolaki aktywnie włączyły się w obchody tego święta, a realizując projekt edukacyjny „Mamo, tato ,wolę wodę!” temat związany z wodą był nam szczególnie bliski.

Leluki Czerwone wiedzą, że woda jest bez koloru, zapachu, bez wyraźnego smaku oraz przybiera kształt naczynia, w którym się znajduje. Doskonale pamiętają również, że powinny wypijać 6 szklanek wody w ciągu dnia dla właściwego nawodnienia organizmu – co dzisiaj czyniły. Dzieci brały udział także w zabawie – „Burza mózgów” podając swoje przemyślenia na temat: „Woda jest potrzebna….”. 

W wyniku wspólnych przemyśleń i dyskusji dzieci doszły do wniosku, że woda warunkuje życie człowieka i nie da się jej niczym zastąpić. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją chronić .