Warsztaty w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie

11.10.2023r.

Dzisiaj mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach organizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie. Ponieważ pierwszy raz byliśmy w tej bibliotece, naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania- poznaliśmy różne działy biblioteki oraz ich zawartość. Następnie przeszliśmy do zajęć właściwych. Tematem spotkania były „Emocje”.
Inteligencja emocjonalna rozwija się w pierwszych latach życia. To czas, kiedy dzieci powinny uczyć się radzenia sobie ze swoimi emocjami, rozpoznawać je oraz zapoznawać ze sposobami regulowania ich intensywności.
Najpierw słuchaliśmy opowiadania „Zmartwienie Róży”. Na podstawie utworu rozmawialiśmy o tych mniej przyjemnych emocjach- smutku i złości. Leluki brały także udział w zabawach rozwijających koordynację ruchowo-wzrokową oraz logiczne myślenie. Na koniec każde dziecko wybrało książeczkę, którą chciało obejrzeć.
Przedszkolaki były bardzo aktywne podczas spotkania- chętnie opowiadały o swoich doświadczeniach, odpowiadały na pytania oraz z zaangażowaniem brały udział w zabawach.