„Wielka Parada Dinozaurów – Wkraczamy do Pradawnego Świata!”

21.02.2025

 W ramach naszego tygodnia projektowego „Jak wyglądał świat dinozaurów – tajemnice pradawnego świata” przedszkolaki odbyły niesamowitą podróż miliony lat wstecz, przenosząc się do epoki, w której dominowały potężne dinozaury! 🦖✨ W salach i korytarzach rozbrzmiewały odgłosy wielkich kroków – od majestatycznych stegozaurów, przez groźne tyranozaury, aż po długoszyje diplodoki. Dzieci w swoich kolorowych dinozaurzych kostiumach i maskach z dumą maszerowały w rytm muzyki, jakby same były mieszkańcami pradawnego świata.

Częścią projektu jest także akcja- głośne czytanie, w którym rodzice naszych przedszkolaków czerwonych wzięli aktywny udział. Serdecznie dziękujemy Pani Martynie Skoprupskiej i Pani Magdalenie Starek-Stelmaszczyk za ich nieocenioną pomoc i zaangażowanie w przygotowanie tej wspaniałej podróży w czasie! 🌿💚 Wspólnie z dziećmi, rodzice zanurzyli się w fascynującym świecie dinozaurów, czytając im książki pełne tajemniczych prehistorycznych stworzeń. Dzięki tej inicjatywie, dzieci mogły na własne oczy zobaczyć, jak dinozaury ożywają w słowach i ilustracjach, a atmosfera wspólnego czytania pozwoliła poczuć się częścią tej niezwykłej przygody.

W ramach projektu, dzieci odwiedziły także Bibliotekę Pedagogiczną, gdzie spotkały się z jeszcze większą ilością książek o dinozaurach i mogły zgłębiać wiedzę o tych pradawnych gigantach.