Wizyta policjantów w przedszkolu.

21.05.2022r.

W tym tygodniu Leluki Niebieskie realizując kolejny projekt edukacyjny pt. „Czy zwierzęta mają swoje prawa?”- dzieci rozmawiały na temat zwierząt a przede wszystkim w kontekście ich praw, zagrożenia, opieki nad nimi. Z tej okazji ostatniego dnia odwiedzili nas panowie policjanci, którzy odnieśli się do bezpieczeństwa w kontakcie ze zwierzętami.

Leluki utrwaliły sobie przekazane wskazówki ze wcześniejszego spotkania jak właściwie zachować się w sytuacji ataku groźnego psa oraz dowiedziały się jak postępować w przypadku obcej osoby, która może je „zaczepić”. Przedszkolaki ponownie chętnie przećwiczyły pozycję „żółwika”, która chroni przed atakiem zwierzęcia.

Nasi goście opowiadali także o bezpieczeństwie na co dzień. Dzieci doskonale radziły sobie odpowiadając na pytania policjantów. Funkcjonariusze pokazali nam swoje wyposażenie i umundurowanie, które jest niezbędne podczas wykonywanej służby – wzbudziło to wielkie zainteresowanie ze strony grupy.

Dzieci zobaczyły prawdziwe policyjne kajdanki, które zaprezentował pan policjant, pałkę typu „Tonfa”, lizak policyjny a także przymierzały z radością czapkę.

Jednak największą atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował na terenie naszego przedszkola. Dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz. Najwięcej radości wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych. 

Dzięki takim spotkaniom na pewno żadne z naszych dzieci nie będzie obawiało się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.